Finał był tuż, tuż…

15.03.2017 graliśmy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania w półfianałach piłki siatkowej.

Pierwszy mecz wygrałyśmy, drugi przegrałyśmy i z takim bilansem podeszłyśmy do meczu o wszystko. Pierwszy set po naszej stronie, drugi dla przeciwnika…. Ostatni set, niestety, przegrałyśmy.

Finał był blisko, dziewczynom gratulujemy dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Skład reprezentacji:

Maja Borowiak, Maja Stachowiak, Julia Głowacka,  Alicja Zalewska, Julia Pawlak, Natalia Szmil, Katarzyna Pukacka, Małgorzata Drapikowska, Zofia Górska, Aleksandra Marczak.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce nożnej dziewczyn.

Dnia 13 marca Nasz szkoła była organizatorem turnieju Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej dziewczyn.

Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i zajęła III miejsce w turnieju!

Do turnieju wojewódzkiego zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 45. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Finał Mistrzostw Miasta Poznania
w badmintonie

29 listopada w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się finał Mistrzostw Miasta Poznania w badmintonie. Naszą szkołe reprezentowało 2 chłopaków:

• 1. Jan Grzelaczyk
  • 2. Jan Samborski

Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z przeciwnikami, zajmując bardzo wysokie 2 miejsce ! Gratulujemy!

ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ
DZIEWCZĄT

Dnia 7 listopada odbyły się w naszej szkole zawody w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju brały udział 3 szkoły. Nasza szkoła wystąpiła w następującym składzie:

• Zofia Górska,
  • Weronika Długa,
  • Aleksandra Marczak,
  • Kamila Karpik,
  • Patrycja Borowiak,
  • Natalia Szmil,
  • Maja Borowiak,
  • Małgorzata Drapikowska,

Dziewczyny bardzo dzielnie walczyły jednak zabrakło im jednego zwycięstwa , żeby przejść do dalszego etapu. Mimo wszystko wyniki dobrze wróżą na przyszłość.

TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ

Reprezentacja szkoły wygrała turniej odbywający się w ramach Ligi Szkrabów w Mini Piłce Ręcznej, które odbyły się 26 października w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Chłopacy rozegrali 5 spotkań i każde z nich wygrali.

wf

Spotkanie z PANIĄ DIETETYK

Dziś tj. 11.04.2016 uczniów klas IV na lekcji wychowania fizycznego  odwiedziła  Pani Dietetyk Justyna Sobota, współpracująca z Programem ENEA AKTYWNA SZKOŁA.

Pani Dietetyk, opowiadała uczniom, jak należy się zdrowo odżywiać. Dzieci na lekcje przyniosły swoje śniadania, które zaprezentowały wymieniając się produktami, omawiając je ze specjalistą, wymyślając różne rozmaite pomysły na pyszne i zdrowe śniadanie. Dyskusja z Panią Justyną potwierdziła przekonanie uczniów, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na pierwsze godziny lekcyjne a woda jest niezwykle ważna dla naszego organizmu.

Zajęcia zakończyły się z uśmiechem na twarzy i pozytywnym nastawieniem.

Ferie zimowe

Nauczyciele zadbali o to abyśmy się nie nudzili. Dzięki nim mogliśmy udać się na Termy Maltańskie oraz lodowisko „Ligawa” , gdzie sprawdzaliśmy swoje umiejętności łyżwiarskie. Ponad to, mieliśmy do dyspozycji salę gimnastyczną na której były gry i zabawy oraz sporty drużynowe.

fer3fer2fer1

TRIATHLON

Pływanie, jazda rowerem i bieg? Każdy w naszej szkole już wie, że gdy połączyć te dyscypliny powstaje triatlon! Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Mistrza Polski w triatlonie na długim dystansie.

TRI1TRI2

„Enea- aktywna szkoła”- Zimowa olimpiada sportu

Nasza Szkoła uczestniczy w programie „Enea- aktywna szkoła”. Jest to szkolna akademia siatkówki dzięki której możemy rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe i sprawdzać je na różnego rodzaju imprezach… Zatem, jak doskonale wiemy sport jest zabawą, uczy dyscypliny, wspomaga nasz rozwój.

Skupiając się na tych wszystkich określeniach, z małym naciskiem na zabawę uczestniczyliśmy w imprezie „Zimowa olimpiada sportu”. Były wyścigi rzędów, jazda na sankach, budowanie choinki ale i dmuchane atrakcje dla uczestników. Sami zobaczcie.

en5en3en2en6en4en1

Małe Szkraby- piłka ręczna

szk3szk2szk1

Red-box

Reprezentacja męska bierze udział w zawodach Red box w piłce nożnej. Spotkania odbywają się regularnie a nasi chłopcy zajęli w edycji jesiennej 2 miejsce! To ogromny sukces!

redbox

Tenis stołowy

Reprezentacja chłopców w postaci Jana Grzelczyka, Jana Adamczewskiego oraz Iva Dzieciuchowicza brała udział w rozgrywkach tenisa stołowego.  Chłopacy byli najmłodszą reprezentacją i poradzili sobie wyśmienicie, przegrywając zaledwie kilkoma punktami.

tenis 1tenis2

Piłka ręczna

W listopadzie walczyliśmy na boisku piłki ręcznej. Zarówno chłopacy jak                      i dziewczyny pokazali sportowy charakter. Dziewczyny w pierwszym etapie zajęły drugie miejsce, natomiast drużyna męska przeszła do drugiego etapu!

Badminton

Reprezentacja dziewcząt- Antosia Joachimiak, Oliwia Konieczna oraz Zuza Bartłomiejczak spisały się na medal! A nawet dwa. Były najlepsze w Poznaniu i przeszły do rozgrywek wojewódzkich.

12270534_10207979565237078_227276844_n12285716_10207979016423358_2051152494_n12270177_10207979016103350_1850446000_n

Reprezentacja chłopców w postaci Jana Grzelczyka, Jana Adamczewskiego oraz Iva Dzieciuchowicza walczyła do utraty tchu, przechodząc do drugiego etapu.

Biegi przełajowe

We wrześniu reprezentacja szkoły licząca 10 osób, podczas biegu zmagała się z ogromną ilością pagórków, kęp trawy oraz niesamowicie mocną konkurencją. Wszyscy daliśmy z siebie 200% i zadowolenie wróciliśmy do szkoły.

12092454_10207727354931978_603934388_n 12053205_10207727355051981_500372544_n

1. PLAN ZAJĘĆ SPORTOWYCH DLA KLAS I-VI

(aktualny od 01.10.2015r.)

2. Nasza Szkoła bierze udział w projekcie

„Enea Akademia Siatkówki”.

Programem objęte są dziewczęta z klas III, IV

Zajęcia odbywają się we wtorki o 7:10-7:55 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy.

3. Ogłoszenia sportowe w roku szkolnym 2015/2016