Mleko i owoce w szkole

IMG_0852 IMG_0850 IMG_0834 IMG_0830

PROGRAM DLA SZKÓŁ –

OWOCE/ WARZYWA/ MLEKO

 Od roku 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół”. W miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I- V szkół podstawowych.
 

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

 

Produkty owocowo- warzywne:

  • owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki,
  • warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki,
  • soki: owocowe, warzywne, mieszane.

 

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/ 2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo- warzywnego w I semestrze roku szkolnego wynosi 45.

 

Produkty mleczne objęte programem to:

  • mleko białe,
  • jogurt naturalny,
  • kefir naturalny,
  • serek twarogowy.

 

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

 

Wszelkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej: http://www.gov.pl/.

Nauka przez zabawę: eksperyment dla dzieci z cytryną i jabłkiem.

Smak jest jednym z pięciu zmysłów, w jaki został wyposażony człowiek. Dzięki niemu potrafimy określić smaki wielu potraw, wybrać te, które nam odpowiadają oraz te, których nie tolerujemy. Bez tego zmysłu nasz świat doznań byłby znacznie uboższy, żywność i całe bogactwo wrażeń smakowych nie zostałoby poznane, a jedzenie nie byłoby już takie przyjemne. Smak jest ściśle sprzężony ze zmysłem węchu.

kubki_smakowe

smak gorzki, kwaśny, słony i słodki

008 Dzięki naszym języczkom, wiemy co jest smaczne i wyśmienite! Dzięki niemu wiemy, kiedy nasze jedzenie jest zbyt gorące lub zbyt chłodne.

PIERWSZAKI SZUKAJĄ ODPOWIEDZI NA PYTANIE.

Dlaczego jabłko ciemnieje?
Materiały:
• jabłko, sok z cytryny
• nożyk

025

Opis: Kroimy jabłko na połówki. Jedną zostawiamy  na talerzyku.                                         Miąższ drugiego kropimy sokiem z
cytryny i także odkładamy.

BĘDZIEMY OBSERWOWAĆ, CO DZIEJE SIĘ Z JABŁKAMI NA OBU TALERZYKACH.

048 ALE PYSZNE JABŁKA!

049

048KWAŚNA TA CYTRYNKA!

051 POŁĄCZYMY JABŁKO Z CYTRYNKĄ!

WYŚMIENITE!

SPOSTRZEŻENIA:

Cytryna utrzymuje dłużej świeżość jabłek.