Konkursy

Konkurs w konkursie – relacja z konkursu biblioteki ‚Mój ulubiony pan / pani od biblioteki”

     Od października nasza szkoła bierze udział w X edycji konkursu „Biblioteka Przyjazna Uczniowi”. W jego ramach należy wykonać kilka zadań. Jednym z nich jest przeprowadzenie szkolnego konkursu na temat: „Mój ulubiony pan / pani od biblioteki”.

W naszej szkole taki konkurs został przeprowadzony na przełomie listopada i grudnia. Miał on charakter plastyczno – literacki, a zadaniem uczniów było stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką dotyczącej biblioteki i wymarzonego bibliotekarza oraz napisanie wiersza o bibliotekarzu i bibliotece.

Na konkurs przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych ( klas I – III i IV – VI ) napłynęły interesujące prace o dość wyrównanym poziomie, dlatego jury w składzie: panie polonistki: Maria Durczak i Ewelina Zygmunt, bibliotekarz Agnieszka Mąkinia oraz wychowawca świetlicy pani Oksana Kozłowska miało niełatwy wybór. Ostatecznie ustalono werdykt, który był następujący:

Klasy I – III:

1 miejsce Weronika Łochyńska II D

2 miejsce Lena Kruszka II D

3 miejsce Tymon Brodziak II D

Jakub Kubiatowicz II D

Wyróżnienie: Lena Rajewska I B

Klasy IV – VI:

1 miejsce Ewa Balcerkiewicz IV A

2 miejsce Milena Matczak V A

3 miejsce Joanna Sieczkowska IV B

Wyróżnienia: Amelia Madaj IV B

Vanessa Praiss IV B

Zofia Górska VI B

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe, a najciekawsze wiersze będą opublikowane w szkolnym tomiku poezji uczniowskiej.

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Mąkinia