Z Patronem na góralską nutę…

 

Z Patronem na góralską nutę…

  157 urodziny poety – Jana Kasprowicza, którego imię nosi Szkoła Podstawowa nr 54 w Poznaniu, przypadające 12.12.2017r., społeczność szkolna klas IV-VII  świętowała uroczyście, recytując scenki gwary góralskiej, pałuckiej i wielkopolskiej – regionów, z którymi związany był w ciągu swojego życia Patron naszej Szkoły. Podczas panelu dyskusyjnego na II Szkolnym Sympozjum Naukowym uczniowie klas IV wymieniali się doświadczeniami nad namalowanym w grupach na podstawie czytanego sonetu Jana Kasprowicza „Z chałupy” pejzażem pałuckiej wsi. Klasy V wraz z rodzicami wykonały fotografię drzew/drzewa, zainspirowaną lekturą sonetu „Szum drzew”. Szóstoklasistom przyszło się zmierzyć z wierszem „W ciszy wieczoru” i inspirując się jego treścią i przesłaniem opisać przedstawiony krajobraz. Rozprawkę: „Wszystkim powinno zależeć na ochronie środowiska” zredagowali siódmoklasiści. Prezentacją multimedialną dla klas IV-VII o życiu i twórczości Jana Kasprowicza uczniowie klasy VII B zakończyli tegoroczne obchody Dnia Patrona. Temat: „Obraz w poezji Jana Kasprowicza” uczniowie klas IV-VII zrealizowali  z pełnym zrozumieniem, bawiąc się obrazem w plastyce, fotografii i piśmie. Tegoroczne Urodziny Poety – Jana Kasprowicza, dzięki zaangażowaniu i pracy naszych Uczniów i Nauczycieli przeżyliśmy radośnie i pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *